התאהבתי! בריצה

שמחה לעדכן שהתאהבתי מחדש בריצה. תמיד היו לי רגשות אמביוולנטיים כלפיה. זה בא בתקופות (עם הפסקות ארוכות בין תקופה לתקופה), והיה מאוד קיצוני לכאן או לכן – או שמאוד נהניתי לרוץ ורצתי הרבה, או שהייתי בקצה השני של הסקאלה וזה לא נגע בי.

לאחרונה חזר בי החשק לרוץ, ופתאום באמצע הליכה – הגוף שלי כאילו מעצמו החליט לרוץ, איזה דחף לא ברור כלל… שזרמתי איתו. בלי הגדרה של מטרה מסוימת, התחלתי בהדרגה לרוץ יותר ויותר, בהתחלה זה היה ק"מ אחד, שלושה, באמת מתוך הקשבה לגוף שלי, וזה מה שהוא ביקש ורצה! ולא התנגדתי. לא היה קל בהתחלה, אך ראיתי שעם הימים שעברו השתפרתי, וזה היה כיף… כי נהניתי מהדרך (תרתי משמע), ועל הדרך גם סיגלתי לעצמי עוד הרגל שהוא די חיובי בפני עצמו. אפילו התחילו להיות לי טראקים ושירים קבועים שממש תורמים לקצב שלי וגורמים לי לתחושת BLISSלא מוסברת כזו.

באחת הריצות השבוע באמת הרגשתי HIGHרציני והיה לי כלכך כיף! והיום עלו בי המון תובנות במהלך הריצה…

1. התחלתי אותה בלי מטרה ויעד סופי שאני רוצה להגיע אליו. ביום שלישי רצתי 9 ק"מ, עם הפסקה של דקת מנוחה בחצי הדרך ואז שוב חזרתי לרוץ. חשבתי לי בראש שזה יהיה מאוד נחמד קודם כל לרוץ רצוף בלי הפסקה, ושנית – לעשות יותר ק"מ. אבל דווקא ברגע הזה החלטתי לשים בצד את המחשבה הזו, ולתת לתחושה לעשות את שלה, וצעד צעד, ק"מ, ק"מ, פשוט להתקדם ולראות לאן זה יוביל, כי הרגשתי שעצם ההחלטה הזו שאני צריכה להגיע אליה מעניקה תוקף מעט מפחיד, ועד עכשיו די הצלחתי וגם נהניתי מאוד מהדרך… אז שחררתי את זה ושמתי לי שיר והתחלתי בדרכי.

הגעתי למקום הקבוע שבו אני בדרך כלל עוצרת לדקה, ואז חוזרת לרוץ… ובאופן מאוד מודע החלטתי שהפעם יהיה אחרת!

2. כשקצת קשה, לא צריך לעצור הכל ולוותר – אלא אפשר להאט מעט את הקצב ולהמשיך הלאה וקדימה. וזה מה שעשיתי, פשוט האטתי מעט את הקצב והמשכתי בדרך… הרגשתי טוב והייתה לי אנרגיה להמשיך הלאה ללא דקת ההליכה שהתרגלתי אליה.

3. בנוסף, נעשיתי מודעת שנהיה לי קצת קשה עם הנשימה, וברגע הזה התחלתי פשוט לדבר לעצמי בראש וסיגלתי לי דרך לנשום אחרת, להתמקד בנשימה ולשנות אותה בהתאם לטכניקה שראיתי שעובדת אצלי – והפלא הפלא, זה עבד! נהיה לי הרבה יותר קליל והמשכתי בדרכי! וככה בכל פעם שהרגשתי שמעט קשה לי, נעשיתי מודעת מאוד לתחושה הזו, עשיתי את זה שוב, וכמו קסם – עוד כמה ק"מ.

4. שמתי לב למחשבות שעברו לי בראש, וזה היה מעניין – חשבתי על השעון, רציתי לבדוק כמה זמן עבר מאז שהתחלתי, כמה ק"מ עבור. אפילו חשבתי על פוסט שאני אכתוב בהשראת הריצה, ואז עוד מחשבה עלתה לי – אבל עברו רק 6 ק"מ, ואם אפסיק עכשיו? ועוד ועוד… נעשיתי הצופה מהצד של המחשבות האלה, ושחררתי אותן אחרי התבוננות בהן, החלפתי שיר, חזרתי להתמקד בנשימה שלי, בעוד צעד וצעד. והזכרתי לעצמי שזה ממש לא משנה כמה ק"מ עבר, כל עוד כיף לי ואני בטוב ורוצה להמשיך… והבנתי שהדרך חשובה, אם לא יותר, מהמטרה, ובכלל – מה המטרה שלי פה?

5. נהניתי מהדרך היפה! אחרי כ40 דק' זה הפך להיות קליל וכיף, ופתאום התחלתי להסתכל לצדדים ולראות כמה יפים השדות, והכוכבים בדרך, וכמה כיף לי שזכיתי במקום כלכך מהמם ליד הבית. לראשונה נהניתי מהדרך, אבל באמת נהניתי! כבר לא התמקדתי בקושי, גם לא בנשימה, ולא בעצמי, אלא הרגשתי חלק מהמקום היפה הזה, והשמיים נראו אינסופיים ומרהיבים והרוח הייתה קרירה ונעימה, והיה ריח של טבע נקי ורענן. וזה רק הביא לתשומת ליבי שהדברים היפים באמת הם כלכך פשוטים, וזה רק עניין של תשומת לב, התפעלות וחזרה לדברים שאולי לקחנו אותם כמובנים מאליהם..

6. ואז התחילו לעלות לי עוד מלא תובנות ודברים שאני רוצה להתמקד בהם השנה והחלטתי לכתוב אותם בפתקים בפלאפון בזמן הריצה – ושמתי לב שבאמת עלתה בי השראה משום מקום! והייתי לגמרי בגוד וייבס והיה לי כיף ממש. והדבר המעניין ביותר, שכשהתחלתי את הריצה לא הייתי במצב הרוח הכי מדהים, למדתי כל היום מהבוקר עד הערב, והיה לי שבוע די ארוך ומתיש בלי הרבה שעות שינה עם הרבה עבודה ולימודים.. ושעה לתוך הריצה, ואני בסטייט אוף מיינד אחר לחלוטין. הבנתי כמה כוח יש לפעולה הזו, ובאופן כללי – לכל אחד זו יכולה להיות פעולה אחרת, שיכולה לשנות את הסטייט אוף מיינד שלו. מה שיפה פה בעייני שלא התמקדתי בהרגשה הזו, נתתי לה פשוט להיות עם ההבנה שזה בסדר גם להרגיש ככה, וזה אנושי, וצריך לקבל גם בחמלה והבנה את הרגעים האלה. ודווקא אז, כששחררתי את זה וקיבלתי את זה, ההרגשה הזו השתחררה מעצמה…

7. והדבר הכי חשוב שהבנתי בריצה הזו שהכל זה אנרגיה. שאני האחראית הבלעדית לאנרגיה שלי, לתדר בו אני נמצאת, ושזה הדבר הכי חשוב שיש, שאר הדברים יבואו מאליהם, וצריך לדאוג להיות בתדר הנכון והמדויק והגבוה הזה, ולשים לב למצפן שהוא ההרגשה – שמזכיר לנו אם אנחנו נמצאים שם או מעט סטינו מהדרך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s